Hakkımda

Hoşgeldinizz :)

Translate

9 Nisan 2012 Pazartesi

Cumartesi neler oldu ? :)

Güzelim hafta sonu bitti geldik mi gene Pazartesi gününe :/ Hala ısrarla söylüyorum Pazartesi günlerini kaldıralım hafta sonuna ekleyelim :) Peki hafta sonu ben ne yaptım ? Tamam merak etmiyor olabilirsiniz ama ben genede paylaşım belki göz ucu ile bakarsınız :)


Cumartesi günleri ben çalışmıyorum biliyorsunuz ki :) Bu sebepten dolayı böyle arzu ettiğim bir saatte kalkıp güzel bir kahvaltı sofrası hazırlayabiliyorum ama bu kahvaltıyı tek başıma yapmak hiçte zevkli olmuyor, bu yüzden ne yapıyoruz, cumartesi günü 13:00 sularında işten çıkıp gelebilecek olan arkadaşımızı volkiyi arıyoruz. :) Hadi Kahvaltı hazırlıyorum sende iş çıkışı gel diyoruz :)

Kahvaltımızı mutfaktan gelen hafif bir bir müzik eşliğinde güzel havayı değerlendirmek adına balkonumuzda hazırlıyoruz :) 
sonra tabi volki geldiğinde oturup afiyetle yiyoruz :) 
Zaten onun gelişi 14:00 bizim o masadan kalkmamız ve sol tarafta gördüğünüz o muhteşem keyfi yapıp bitirmemiz 15:00 buluyor :)e artık sofrayı kaldırıp ortalığı hafiften toplayıp yavaş yavaş akşama hazırlanmaya başlamak gerekir diye düşünüyorum :)

Ne yapacağım akşam ? Ofisten arkadaşım "Aret" ile akşama güzel bir balık keyfi çekmek amacımız :) haydi iuno kalk hazırlan diyorum kendi kendime ve rahat ama şık bir kıyafet belirliyorum.... Parlement Mavisi bir bluz, Siyah Tayt, ve Babetlerim üzerime bir de hırka aldım mı ohh hazırım :) 

Sita Balık  Evi'ni biliyor musunuz ? Daha önce duydunuz mu ? Yada gittiniz mi ? 
Şahsen çok defalar önünden geçtim ama hiç gitmek fırsat olmadı ama şiddetle tavsiye edeceğim bir yer... Mutlaka gitmelisiniz....

Ben bugüne kadar çok balık yedim ama hiç Balık Çorbası denemedim... Neden diye soracak olursanız bilmem yani balık bu çorbası mı olur düşüncesi ile itici geldi bana ama cumartesi günü denedim.... Gördüğünüz gibi kadrajda Balık Çorbamız ve Salatamız bulunmaktadır :) 

Bundan sonra Balık Çorbası içmeyi asla red etmeyeceğim :)

Ellerine Sağlık çok güzel olmuş valla..... 


İşte vazgeçemeyeceğim tatlardan biri daha masada yerini almıştır.
Tereyağlı Karides :) bazen güveç olarak da istediğim oluyor :) 

Tereyağlı Karides kadar leziz bir tat daha yok... yani var da benim damak tadım da ön sıralarda yerini alıyor :) 

Şimdi Tereyağlı Karides var iken yanında bir de Izgara Kalamar söylemeden olmaz değil mi ? 

Hem onlar kardeş sayılır ayrı gayrı olmaz ikisi de masada yerini almalı :) 

Veeeeee işte asıl kahraman masada yerini aldı :)

Izgara Çinekop :) namm namm num  numm numm :)

Bu kadar mı leziz olur, bu kadar mı güzel olur :)

E olur yani bizzat test ettim :) Aret ise tercihini Izgara Somon olarak yaptı :)

Gerçi aramız da kalsın bitiremedi şişti yerken şişti :) ama müstahak ona çünkü bir şeyler atıştırmış öyle gelmiş :)


İşte Mutlu Son diye buna diyorlar :) 

Dondurmalı İrmik :) 
İçinden akan beyaz dondurma üzerinde irmik helvası ikisi birleşince dehşet bir şey oluyor :) Cumartesi Balık çılgınlığımız tatlı ile son buldu ardına çaylarımızı da içtik ve kalktık doğruuuuu Bebek Starbuck's a :) Ne içeceğiz, düşünmeye gerek yok tabikiiiiii White Mocha irish cream kremasız :)
Ama nasıl trafık vardı nasıl bir kalabalık vardı anlatamam size hele o Lucca nın önü yok mu bu kadar gereksiz bir yer olamaz :/ tabi bizim Starbuck's arzumuz otopark yeri bulamadığımızdan dolayı hüsranla sonuçlandı. Bizde ilerleyelim, ilerleyelim, ilerleyelim der iken kendimizi Yeniköy de bulduk :) Amacımız sadece kahve içmekti bildiğiniz dünya turu attık :) Ama Hayrola Cafe de durduk, dedik artık içelim burada birer Türk Kahvesi :)

Akşam boğaz havamızı da aldıktan sonra yavaş yavaş eve dönme vakti gelmiştiii çünkü hafta sonu henüz bitmedi ve Pazar günü güzel adımıza yoğun geçecek :)Ben şimdi bir çay molası veriyorum siz o sırada sıkılmadan okursanız bunu :) Pazar günü neler yaptığıma da geçeceğim.

Öpüyorum kocaman :) 

1 yorum:

  1. Kahvaltı masası da güzelmiş bu arada..kıskandım volkiyi...

    YanıtlaSil

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

İletişim Güzeldir :)

Ad

E-posta *

Mesaj *